Umiesz działać pod presją czasu. Nastaw stoper
Najwyższa pora na trening mózgu. Jeśli nie wysilałeś szarych komórek w ostatnim czasie, przygotowaliśmy dla ciebie zagadkę matematyczną, która idealnie sprawdzi się jako rozgrzewka. Spróbuj swoich sił i rozwiąż podane przez nas działanie. Ostrzegamy, że są w nim pułapki.
Zagadki matematyczne to świetny sposób na stymulacje mózgu do lepszej pracy. Dzięki krótkim treningom możemy poprawić naszą zdolność do koncentracji, logicznego myślenia czy kreatywności. Sprawdzą się również jeśli zależy nam na opóźnieniu procesów starzenia mózgu, a także ochronę przed popularnymi chorobami, jak Alzheimer czy demencja. Rozgrzej szare komórki i wykonaj trening mózgu na dziś z naszą krótką i przyjemną zagadką.
Zagadka matematyczna na dziś to działanie: (3×5):3(2+3)=?. Przekonaj się, czy twoje szare komórki są w dobrej formie i spróbuj rozwiązać je w pamięci. Jeśli chcesz zwiększyć trudność, nastaw stoper i przekonaj się, ile czasu zajmie ci obliczenie właściwego rozwiązania. Ostrzegamy jednak, że działanie pod presją czasu może wiązać się z prostymi błędami. Sprawdź, czy poradzisz sobie nawet w trudniejszych warunkach z bezbłędnym opracowaniem wyniku.
Jeśli chcesz spróbować swoich sił w innych wyzwaniach logicznych, polecamy przygotowane przez nas zagadki matematyczne. Znajdziesz u nas nie tylko ciekawe działania, ale również trudne zadania i łamigłówki.
Prawidłową odpowiedzią jest liczba 25. Wiele osób mogło jednak wpaść na pułapkę i podać wynik 1. Należało jednak wziąć pod uwagę, że mamy do czynienia tylko z dwoma nawiasami. Liczba 1 byłaby prawidłowym wynikiem, jeśli działanie wyglądałoby w ten sposób:
(3×5):[3(2+3)]=15:15=1
Należało przypomnieć sobie właściwą kolejność wykonywania działań matematycznych. W momencie, w którym nie mamy już nawiasów, a jedynie dzielenie i mnożenie, wszystkie obliczenia wykonujemy w kolejności od lewej do prawej. A to oznacza, że poprawne rozwiązanie działania wyglądało w ten sposób:
(3×5):3(2+3)=15:3×5=5x5=25
Jak ci poszło? Czy dobrze pamiętałeś tabliczkę mnożenia i zasady matematyczne? Jeśli tak, gratulacje. Doskonale radzisz sobie z obliczeniami. Jeśli nie, nie przejmuj się. Wystarczy odrobina treningu mózgu, a następnym razem na pewno poradzisz sobie lepiej.
Źródło: facebook.com/mathwithprincess
Zobacz też:
To zadanie to bułka z masłem dla maturzystów. Dasz radę rozwiązać?
Zagadka na szybkie myślenie. Uda ci się obliczyć w kilka sekund?