Zagadka na wolną chwilę. Zrób coś dobrego dla swojego mózgu
Upalne dni to idealny czas na odrobinę lenistwa. W chwilach relaksu warto sięgnąć po zadania, dzięki którym będziemy mogli poćwiczyć nasz mózg. Zagadki i łamigłówki będą świetnym sposobem na zajęcie wolnych chwil, a także rozwinięcie cennych umiejętności. Jeśli szukasz nowych wyzwań, przedstawiamy zagadkę matematyczną, dzięki której sprawdzisz, jak działa twój mózg.
Zagadki matematyczne to jeden z najlepszych sposobów na oderwanie się od szarej rzeczywistości i obowiązków. Jeśli szukasz nowego sposobu na zajęcie wolnego czasu, przychodzimy z odpowiedzią. Spróbuj rozwiązać tę zagadkę matematyczną i sprawdź, jak działa twój mózg. To świetny sposób na rozwinięcie takich umiejętności, jak koncentracja, logiczne myślenie i kreatywność.
Zagadka na dziś to działanie: 30-30×3+3!=?. Niech nie zmyli cię duża liczba trójek oraz różne rodzaje działań matematycznych. Postaraj się zachować skupienie i przekonaj się, jak działa twój mózg. Jeśli jest w dobrej kondycji, z łatwością wykonasz obliczenia w pamięci. Nie oszukuj i odłóż na bok kalkulator oraz inne pomoce.
Zobacz także: Masz encyklopedyczną wiedzę? To ten quiz rozwiążesz w 5 minut
W tej zagadce matematycznej kluczem była znajomość kolejności wykonywania działań. Dzięki niej wiedzieliśmy, że w pierwszej kolejności musimy rozwiązać silnię i mnożenie, a na samym końcu odejmowanie i dodawanie. Z tego powodu właściwy tok myślenia wyglądał tak:
30-30×3+3!=30-30×3+(1×2×3)=30-90+6=-54
Rozwiązaniem działania jest liczba -54. Udało ci się ją uzyskać? Jeśli tak gratulujemy — wiedza ze szkoły nie poszła na marne. Jeśli jednak miałeś problemy, polecamy dalsze treningi mózgu, ale na innych zagadkach matematycznych. Dzięki nim z łatwością rozwiniesz swoje umiejętności, a matematyka nie będzie stanowić dla ciebie problemu.
Źródło: hub.pl
Zobacz też:
Ten wysiłek to sama przyjemność. Podasz wynik w mniej niż 10 sekund?
Sprawdź, czy znasz Bałtyk lepiej niż przeciętny Polak. Wynik 8/10 to już sukces
Dobrze się przyjrzyj i nie przegap ważnego elementu. Znasz wynik?