Znasz prawidłową odpowiedź? Tylko nieliczni potrafią rozwiązać
W internecie spotkamy mnóstwo różnych łamigłówek, które budzą wśród czytelników wątpliwości dotyczące własnych umiejętności. Z tego powodu przedstawiamy zagadkę matematyczną, która pozwoli ci sprawdzić, jak dobrze działa twój mózg. To zadanie nie tylko zapewni ci rozrywkę, ale również przypomni ci wiedzę ze szkolnej ławki. Przekonaj się, jak ci pójdzie.
Rozwiązywanie zagadek matematycznych ma mnóstwo zalet. Rozwija logiczne myślenie, uczy cierpliwości i wytrwałości, a także wzmacnia koncentrację, poprawia pamięć i zdolność analizy problemów. Taki trening dla mózgu może pomóc ci na co dzień w podejmowaniu decyzji oraz rozwiązywaniu skomplikowanych zadań. Przekonaj się, jaki wpłynie na ciebie.
Zagadka matematyczna na dziś to działanie: 40-40:8×5-5=?. Odłóż na bok kalkulator i wszelkie inne pomoce i spróbuj obliczyć je w pamięci. Skup się i przypomnij sobie wiedzę z podstawówki, a obliczenia nie będą stanowiły dla ciebie żadnego problemu. Przyniosą jedynie satysfakcję.
Właściwe rozwiązanie zagadki było możliwe jedynie przez przypomnienie sobie kolejności wykonywania działań oraz tabliczki mnożenia. Dzięki temu wiemy, że najpierw należy obliczyć wynik dzielenia i mnożenia, w kolejność od lewej do prawej, a dopiero potem zająć się odejmowaniem, w tej samej kolejności. W praktyce powinno to wyglądać w ten sposób:
40-40:8×5-5=40-5×5-5=?
40-25-5=15-5=10
Tak właśnie powinniśmy dojść do liczby 10. Jak ci poszło? Udało ci się rozwiązać zagadkę? Jeśli tak, gratulujemy, wiedza ze szkolnej ławki nie poszła na marne. Jeśli nie poszło ci dobrze, to nic wielkiego. Wystarczy trochę ćwiczeń, a twój mózg będzie sobie radził lepiej z matematyką. Po więcej zadań matematycznych i łamigłówek zajrzyj tutaj. Znajdziesz u nas mnóstwo różnych wzywań dla swojego umysłu.
Źródło: facebook.com/mathwithprincess
Zobacz też:
Wystarczy chwila namysłu i znasz odpowiedź! Rozruszaj swoje szare komórki
Szkolny koszmar czy bułka z masłem? Przekonaj się, czy znasz zasady ortografii
Mnożenie czy dzielenie? Kolejność działań może być inna niż myślisz