Reklama
Reklama

Dłuższe wakacje i podział na regiony? Propozycja trafiła do MEN

Wydłużenie wakacji i ich podział na wzór ferii zimowych zaproponował Piotr Andruszkiewicz, radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Jakimi korzyściami próbuje przekonać MEN?

Wydłużenie wakacji do trzech miesięcy

Niedawno do Ministerstwa Edukacji Narodowej trafiła petycja dotycząca wprowadzenia kolejnych dni wolnych dla uczniów, a teraz pojawiła się propozycja odnośnie do wakacji. Piotr Andruszkiewicz, radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, napisał do resortu edukacji w sprawie wydłużenia letniej przerwy od nauki i podzielenia ich na wzór ferii zimowych

Obecnie wakacje trwają od końca czerwca do końca sierpnia. Radny uważa, że mogłyby rozpoczynać się już 15 czerwca i zakończyć 15 września. Jednak uczniowie nie wyjeżdżaliby w tym samym czasie. Podział na regiony pozwoliłby na równomierne rozłożenie ruchu turystycznego w Polsce. 

Korzyści z podziału wakacji na regiony

Propozycja radnego sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego to sposób na wsparcie sektora turystycznego w północnym regionie Polski (mowa o Pomorzu, Warmii i Mazurach). Choć korzyści miałoby dotyczyć znacznie większej grupy osób. Piotr Andruszkiewicz w piśmie do MEN-u podkreśla:

Wspomina też o zwiększeniu komfortu podróżowania i korzyściach dla rodzin, które mogłyby lepiej dostosować swoje plany do warunków pogodowych. Radny przekonuje, że: 

Resort edukacji nie odniósł się jeszcze do petycji. Treść pisma została zamieszczona na profilu radnego w mediach społecznościowych. Zdania komentujących są podzielone. Niektórzy popierają inicjatywę, a inni zgłaszają różne uwagi. Zwracają uwagę m.in. że w takim przypadku trzeba by było uwzględnić opinię dyrektorów szkół, nauczycieli i innych pracowników oświaty oraz rodziców. 

Źródła: facebook.com/andruszkiewiczp, legaartis.pl

Zobacz też:

Ta przyjaźń z bocianem chwyta za serce. Łowią razem ryby od lat

Wysyp krokusów w nadmorskiej miejscowości. Nie uwierzysz, że to nie Tatry

To jezioro wysycha, a miejscowi porównują je do kałuży. Co dalej z Klimkówką?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szkoła | MEN